;

Šalys ir kurortai - Andora | TUI.LT

Laiko zona: UTC+01:00

Andora - įdomūs faktai

Aprašymas

Andora – palyginti nedidelis, bet pakankamai populiarus kalnų slidinėjimo kurortas, esantis to paties pavadinimo nykštukinėje valstybėje. Čia sutelkta neįtikėtina daugybė įrengtų trasų – įvairaus ilgio ir nuolydžio. Dėl to poilsis Andoroje itin populiarus ir tarp slidinėtojų profesionalų, ir tarp paprastų turistų, nusprendusių pailsėti nuo smėlėtų paplūdimių ir paįvairinti savo atostogas įvairiomis žiemos linksmybių pramogomis.

Vieta

Garsusis kalnų slidinėjimo kurortas yra pietiniame Rytų Pirėnų šlaite. Kaimynystėje yra dvi didžiosios valstybės: Prancūzija ir Ispanija. Nuo Prancūzijos sienos Andorą skiria 60 km į šiaurę , nuo Ispanijos – 65 km į pietus. Kunigaikštystė yra 1,2 km virš jūros lygio, vandeningos Valiros upės baseine. Iš visų pusių kurortą supa kalnai, nuo kurių atsiveria kvapą gniaužiančios panoramos.

Klimatas

Orai Andoroje labai nevienodi. Čia ryškiai išreikštos aukščio zonos, oro sąlygos įvairiuose aukščio lygiuose ir priešingose kalnų šlaitų pusėse gali gerokai skirtis.

Kurorto teritorija yra subtropinėje kalnų zonoje, jai būdinga pakankamai aukšta temperatūra dieną ir nedidelės šalnos naktį. Vidutinė paros oro temperatūra sezono įkarštyje sudaro +4 – +7 °С. Dėl atšalimo naktį kalnų šlaitų viršūnėse išlieka puiki sniego danga slidinėjimui – nuo 50 cm iki 3 metrų storio.

​Puiku yra tai, kad vidutinė metinė temperatūra slėniuose yra +20–23 °C. Dėl šios priežasties čia ir žiemos mėnesiais galima grožėtis spalvų įvairove bei sodria žaluma.

Pramogos ir sportas

Pačioje kalnų slidinėjimo ir infrastruktūros plėtros pradžioje Andoroje buvo 5 kalnų slidinėjimo stotys: Pal, Arinsal, Soldeu-El Tarter, Ordino-Arcalis, Pas de la Casa-Grau Roig. Pastaraisiais metais nusiritus susijungimų  bangai Andoroje iš esmės liko dvi stotys: GRANDVALIRA, kuri apima Soldeu, El Tarter, Canillo, Encamp, Pas de la Casa, Grau Roig, ir prancūziškasis sektorius Portes de Neiges ir VALLNORD, į kurį įeina Pal, Arinsal ir Ordino-Arcalis. GRANDVALIRA yra bendra keltuvų sistema, kai tuo metu VALLNORD yra bendras ski-pass (slidinėjimo leidimas), bet dvi stoties dalys – Pal-Arinsal ir Ordino-Arcalis – nesujungtos.

Jeigu norite pamatyti ir išbandyti kuo daugiau, paslidinėti visose Andoros stotyse, mes jums siūlome pasinaudoti specialiu bendru ski-pass „Super Ski-pass“. Įvairių sudėtingumo kategorijų trasos, kurių bendras ilgis 281 km, tenkina visų lygių slidinėtojų poreikius, o 105 keltuvai užkelia į viršūnes 142 245 žmones per valandą.

Specialistai pripažįsta, jog Pirėnų trasos nė kiek nenusileidžia, o pagal įrengimo kokybę – net ir pralenkia žymiąsias Alpių nuokalnes. Jos visos sužymėtos, yra rodyklės ir distancijų žymos, įrengti apsaugos atitvarai. Kiekvienais metais čia atsiranda naujų trasų ir keltuvų – krėslinių ir bugelinių.

​Be kita ko, Andoroje ras kuo užsiimti ne tik slidininkai. Čia yra ledo rūmai Palau de Gel в Canillo, kur galima pačiužinėti pačiūžomis, sporto kompleksai su dengtais baseinais, terminių vandenų kompleksas Caldea, boulingas Ordino sporto ir pramogų komplekse, pernai atsidaręs naujas SPA centras Soldeu – Sport Wellness Mountain SPA.

Snieglentė

Snieglentės – ko gero, greičiausiai besiplėtojanti žiemos sporto rūšis. Jos ilgai skynėsi kelią į mūsų piliečių širdis, ir kai pagaliau tai įvyko – užvaldė daugelio protus, laiką ir pinigines. Andoroje yra viskas, ko reikia išmokti ir užsiimti snieglenčių sportu. Nepaisant visuotinės nuomonės, šis sportas prieinamas ne tik „naujajai kartai“, bet ir bet kokio amžiaus piliečiams. Tam, kuris nors kartą atsistojo ant snieglentės ir padarė nors vieną judesį, jau nepavyks užmiršti šių fantastinių  pojūčių. Jums parengtos specialios trasos, tramplynai,  „half-pipe“ rampos visose Andoros stotyse.

Papildoma informacija

Sostinė – Andora la Vella. Oro uostai: Barselona (Ispanija) – 200 km, Reusas (Ispanija) – 195 km, Tulūza (Prancūzija) – 170 km. Šengeno viza įforminama Ispanijos ir Prancūzijos konsulatuose.

Apres-ski baras

Daugiau kaip 60 restoranų ir barų; nacionalinės virtuvės restoranai Borda; terminių vandenų kompleksas Caldea; Sport Wellness Mountain SPA; ledo rūmai Palau de Gel; ekologijos parkas „Naturlandija“; daugiau kaip 2000 parduotuvių; ekskursijos į Ispaniją ir Prancūziją.

Naudinga informacija

Bendras trasų ilgis: 300 km. Aukščių skirtumas: 1550–2640 m (stotys: Grandvalira&Vallnord). Trasų skaičius: 178, 3 sniego parkai, 2 borderkroso trasos, 6 freeride zonos, 6 freestyle zonos. Keltuvai: 111; perkėlimo galia: 156 390 žm. / val. Keltuvų darbo valandos: 09:00–17:00. Sniego užtikrinimas: 1482 sniego patrankos (danga 40 %).

Suvenyrai ir pirkiniai

Labiausiai vertas turistų dėmesio suvenyras  yra tradicinis ispaniškas vynas. Kad dovana atrodytų kuo patraukliau, vynas pilstomas į senovinius vynmaišius. Iš didžiulės maisto prekių gausos didžiausią paklausą tarp gastronomijos pirkėjų turi naminio ispaniško sūrio galvos ir visame pasaulyje garsi katalonų dešra.

​Vyrų dėmesį itin traukia ispaniško plieno durklai, kurių rankenos inkrustuotos brangakmeniais ir papuoštos tauriųjų metalų plokštelėmis.

Transportas

Andoroje tvarkingai veikia tik viena visuomeninio transporto rūšis – reisiniai autobusai, kurių maršrutai jungia gyvenamuosius rajonus, turistines zonas ir kalnų slidinėjimo kurortus. Kai kurie autobusai sustoja per žingsnį iki keltuvo, palengvindami keliautojo užduotį prisikasti iki šlaito viršūnės.

​Andoros visuomeninio transporto kelionės kaina tiesiogiai priklauso nuo atstumo. Vidutinis tarifas sudaro apie 4 EUR. Pažymėtina, jog į autobusų salonus neįleidžiami keleiviai su kalnų slidinėjimo įranga ir dideliu rankiniu bagažu. Slides, snieglentes ir lagaminus reikia atiduoti į specialų bagažo skyrių.

Lankytinai objektai

Andoros kunigaikštystės teritorijoje ir jos apylinkėse yra daugybė įvairių amžių Ispanijos paveldo istorinių, religinių ir kultūrinių paminklų. Keturių ratų transporto priemonių gerbėjams kelionių vadovai rekomenduoja aplankyti Automobilių muziejų, esantį Joan Marti, 64. Parodų salėse pateikta unikali įvairiais metais pagamintų retro automobilių kolekcija. Didžiulė pastato salė skirta įvairių modelių dviračių demonstravimui, o jų čia yra daugiau kaip šimtas.

Viduramžių istorijos mylėtojams patiks kelionė prie neprieinamos tvirtovės Kasa de la Val sienų. Šis grandiozinis statinys buvo naudojamas kaip pagrindinė Andoros parlamento rezidencija, buvo patikimas kalėjimas nusikaltėliams ir neįprastas viešbutis turistams. Šiuo metu vietinėje koplyčioje saugomas originalus Kunigaikštystės herbas ir vėliava.

​Dar viena įdomi Andoros įžymybė yra San Martino de la Kotinados cerkvė. Šios religinės šventovės fasadas pastatytas santūriu romanišku stiliumi. Lyg ir nieko neįprasto. Bet vos tik įžengus vidun pirmasis įspūdis apie šią vietą ryškiai keičiasi. Cerkvė tapo visuotinai žinoma dėl savo freskų, kurias sukūrė meistrai virtuozai prieš kelis amžius.

Andora - populiariausi kurortai

Grandvalira
Grandvalira – stambiausias Pirėnų kalnų slidinėjimo kompleksas, įkurtas 2003 metais, susijungus kelioms didelėms slidinėjimo zonoms – Pas de la Casa – Grau Roig ir Soldeu El Tarter. Šiandien jis vienija tokius kurortus kaip Soldeu, El Tarter, Canillo, Encamp, Pas de la Casa , Grau Roig, taip pat prancūziškąjį sektorių Portes de Neiges.
Valnordas
Valnordas vienija du slidinėjimo sektorius Pal-Arinsal ir Ordino-Arkalis. Kalnų slidinėjimo stotyje yra 91 skirtingo sudėtingumo lygio trasa: 7 juodųjų, 25 raudonosios, 25 mėlynosios, 10 žaliųjų ir 6 slalomo. Jos teritorijoje yra aukščiausias Andoros taškas – Koma Pedro kalnas (2942 m) – populiariausia turistinė įžymybė.
Andora
Miestai / kurortai
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Tęsdami naršymą pažymite, kad sutinkate. Savo pasirinkimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Cookie policy