• Kliento zona
;

Šalys ir kurortai - Kipras | TUI.LT

Kipras - įdomūs faktai

Aprašymas

Kipras yra trečioji pagal dydį Viduržemio jūros sala, esanti tarp trijų žemynų: Europos, Azijos, Afrikos. 230 km ilgio sala tęsiasi nuo pietvakarių iki šiaurės rytų. Sostinė - Nikosija. Plotas: 132 000 km². Gyventojų skaičius: apie 780 tūkst. (apytiksliai 84% - graikų kipriečiai, 12% - turkai, 4% - kiti).

​Tūkstančiai legendų egzistuoja pasaulyje. Viena jų pasakoja apie salą, kurioje pasak graikų legendos iš jūros putos užgimė meilės deivė Afroditė amžiams Kiprą apipynusi legendomis. Petra tou Romiou – Afroditės uola. Pagal graikų mitologijos ši vieta yra grožio ir meilės deivės Afroditės gimimo vieta. Tai yra viena populiariausių turistų lankomų vietų saloje. Kipras yra trečia pagal dydį sala Viduržemio jūroje. Turistus į salą vilioja magiškais paplūdymiais, maloniu Viduržemio jūros klimatu bei kultūriniu palikimu.

Vasaros sezonu Kiprą ypač mėgsta jaunimas iš visos Europos, o ruduo idealiai tinka ramaus poilsio norinčioms šeimos ar romantiškam poilsiui. Tam ypač tinkamas Larnakos kurortas. Jeigu norisi pajusti naktinį Kipro gyvenimą, tam puikiai tiks Ayia Napa ar Limasolio kurortai. Šiuose kurortuose rasite daugybę naktinių klubų, barų ir diskotekų.
Nissi beach paplūdimys laikomas vienu iš geriausių ir gražiausių Viduržemio jūros paplūdimių. Taip pat jame dažnai vyksta įvairūs renginiai, vakarėliai.
Ayia Napa - garsėja nuostabiais paplūdimiais bei triukšmingu naktiniu gyvenimu, kuris verda kiaurą parą. Ieškantys ramesnės vietos gali apsistoti kurorto pakraščiuose, o norintys linksmybių gali šėlti centre visą parą.
Žingeidiems turistams Kipras gali pasiūlyti daug įvairių ekskursijų ir neatrastų vietų. Senovės griuvėsius, šventyklas ir muziejus. 

Kas įdomaus yra saloje:
Akamas pusiasalis, tai viena iš paskutiniųjų ypatingo grožio natūralių salų. Čia auga įvairių rūšių medžiai, gėlės ir krūmai. Tai galėtų būti ideali romantiško filmo vieta – gražūs atskiri paplūdimiai, akmeniniai krantai ir žalumos pilni Akamos slėniai.
Adonis – vandens baseinas, netoli Pafos, apsuptas nuostabios gamtos bei krioklių. Graikų mitologijoje Adonis yra grožio dievas ir Afroditės mylimasis.
Taip pat Kipre galite pamatyti daugybę bažnyčių, katedrų ir vienuolynų. Pavyzdžiui, garsusis Kykkos vienuolynas. Vienuolyne yra Bizantijos muziejus, kuriame galima pamatyti ikonų, skulptūrų, medžio drožinių, rankraščių, siuvinių.
Būtinai apsilankykite Šv. Lazaro, Šv. Sofijos bažnyčiose, Stavrovouno vienuolyne. Apsilankius senoviniuose miestuose, šventyklose ir pilyse, nepamirškite pasimėgauti ir vietine Kipro virtuve. Tam puikiai tinka gražioji Pafos miesto promenada, kur rasite daugybę restoranų ir kavinių. Pabandykite meze (mėsos ar žuvies patiekalas), dolmu ir souvlaki (patiekalas primena šašlykus). Atskiro dėmesio nusipelno giroskopo – tai yra tradicinis Graikijos ir Vidurio Rytų patiekalas, kurį sudaro mėsa su pita duona, patiekiama su svogūnais, pomidorais ir tzatziki padažu iš jogurto ir agurkų. Po gardžių patiekalų būtinai paragaukite šviežiai spaustų sulčių arba vietinio alkoholio. Kipre rasite įvairių rūšių vyno. Rekomenduojamas pusiau saldus vynas “Saint Panteleimon”, taip pat vietinis gėrimas “Zivaniya”.

Laikas

UTC + 03:00 (vasara) UTC + 02:00 (žiema)

Ar žinojote, kad...

Kipras - trečia pagal dydį sala Viduržemio jūroje. Įsikūrusi trijų žemynų sankryžoje: Europoje, Azijoje ir Afrikoje - ten, kur pasak legendos  iš jūros putos atsirado Afroditė, meilės ir grožio deivė.
Sostinė: Nikosija. Plotas: 132 000 kv.m. Gyventojų sk.: apie 780 tūkst. (apie 84 proc. - graikai-kipriečiai, 12 proc. - turkai, 4 proc. - kiti).

Kurortai

​Beveik visi Kipro kurortai tinka ramiam šeimyniniam poilsiui ir poilsiui su vaikais. Jaunuoliams ir aktyvaus naktinio gyvenimo mėgėjams rekomenduojama Ayia Napa. Limasolis įdomus įvairiais pramoginiais ir kultūriniais renginiais. Tiems, kurie nori pailsėti ramiau, patariame aplankyti Protarą ir Larnaką kurortus. Pafosas, turtingas architektūros paminklais ir kultūriniu palikimu, tikrai paliks didelį įspūdį visiems istorijos mėgėjams.

Paplūdimiai ir maudymosi sezonas

​Dauguma Kipro paplūdimių yra smėlėti, tačiau kiekvienas kurorto paplūdimys išsiskiria savo smėlio spalva ir struktūra. Geriausi paplūdimiai, garsėjantys švariausiu vandeniu ir auksiniu smėliu, priklauso Ayia Napa, Protaro kurortams.
Limasolyje smėlis vulkaninės kilmės, tamsiai pilkas, įėjimas į jūrą yra gana švelnus.
Larnaka paplūdimiai smėlėti, vietomis su mažais akmenukais.
Pafose smėlio paplūdimiai ir uolėtos pakrantės, pušų ir kedrų giraitės, bananų plantacijos ir vynuogynai. Nuostabioji įlanka – Coral Bay, su vienu gražiausių smėlio paplūdimių mieste.
Kipras yra gavęs “Mėlynąją vėliavą” už paplūdimių švarumą. Maudymosi sezonas Kipre – vienas ilgiausių Europoje, trunka beveik ištisus metus. Labiausiai tinkantis laikas maudynėms: nuo gegužės iki lapkričio mėnesio.

Suvenyrai ir pirkiniai

Kipras garsus rankų darbo tekstile - staltiesėmis, servetėlėmis ​​ir kitais nėriniais, kurie siuvinėjami rankomis. Ypač vertinami nėriniai iš kaimelio Lefkara, kuris įsikūręs netoli Larnakos. Kipras yra viena iš didžiausių šalių vyno gamyboje. Desertinis vynas Kommandaria - vienas iš seniausių vynų pasaulyje.

Virtuvė

Kipro virtuvė - Viduržemio jūros, Pietų Europos ir Vidurio Rytų virtuvių palikimas. Tai įvairūs mėsos ir daržovių patiekalai. Daugybė restoranų, kavinių, padės svečiams atrasti nuostabų Kipro virtuvės pasaulį. Siūlome paragauti Dolmades - į vynuogių lapus susukti ryžiai, įdaryti faršu ir daržovėmis. Kleftiko - aviena kepta orkaitėje, kuri kepama suvyniota į pergamentinį popierių, kad išliktų sultinga.

Sostinė

Nikosija

Ekskursijos

Ekskursijų programa  : Ekskursijų programa 2019.05.10 

Kipras - populiariausi kurortai

Ayia Napa
Tai populiariausias Kipro kurortas įsikūręs salos pietryčiuose ir garsėja nuostabiais paplūdimiais, triukšmingu naktiniu gyvenimu, barų ir jūros gėrybių tavernų gausa.
Ayia Napa
Tai populiariausias Kipro kurortas įsikūręs salos pietryčiuose ir garsėja nuostabiais paplūdimiais, triukšmingu naktiniu gyvenimu, barų ir jūros gėrybių tavernų gausa.
Ayia Napa
Tai populiariausias Kipro kurortas įsikūręs salos pietryčiuose ir garsėja nuostabiais paplūdimiais, triukšmingu naktiniu gyvenimu, barų ir jūros gėrybių tavernų gausa.
Larnaka
Larnaka – tylus, ramus kurortas su gražiais smėlio paplūdimiais, kurį dažnai renkasi su vaikais atostogaujančios šeimos. Tai nedidelis miestas, tačiau pelnytai mėgiamas tarp viso pasaulio turistų.
Limasolis
Limasolis - antras pagal dydį Kipro miestas. Limasolyje atostogauti ir tinkamą sau poilsį galėtų rasti bet kas, bet daugiausiai šis kurortas pritaikytas šeimoms su vaikais.
Pafosas
Pafosas - vienas iš populiariausių Kipro kurortų, kuris gali pasididžiuoti savo architektūriniais paminklais bei istoriniu palikimu.
Pisuri
Tai nedidelis kaimelis įsikūręs tarp Limasolio ir Pafoso. Pats miestelis yra kalno papėdėje, 3 kilometrai nuo Pisuri įlankos.
Protaras
Pakankamai jaunas ir modernus Kipro kurortas Protaras yra įsikūręs rytinėje šalies dalyje, Famagusta įlankoje, 8 km nuo Paralimni ir 14 km nuo Ayia Napos. Protaras kurortas tik ramaus ir kokybiško poilsio ieškantiems žmonėms, taip pat šeimoms su vaikais.
Kipras
Miestai / kurortai
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Tęsdami naršymą pažymite, kad sutinkate. Savo pasirinkimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Cookie policy