;

Šalys ir kurortai - Larnaka | TUI.LT

Larnaka - įdomūs faktai

Aprašymas

Larnaka - tai vienas seniausių ir trečias pagal dydį Kipro miestas, kuriame gyvena apie 80 000 žmonių, miestas apipintas legendomis ir istorijomis. Viena iš legendų pasakoja, jog Larnaką įkūrė pats Nojaus anūkas ir miestas buvo vadinamas Kitonu. Finikiečiai miestą pavertė svarbiu prekybiniu centru, o vėliau Kitonas tapo vienu galingiausių miestų Kipre. Larnaka – tylus, ramus kurortas su gražiais smėlio paplūdimiais, kurį dažnai renkasi su vaikais atostogaujančios šeimos. Tai nedidelis miestas, tačiau pelnytai mėgiamas viso pasaulio turistų. Larnakos kurorto populiariausia pasivaikščiojimų bei pramogų vieta – pakrantės promenada Finikoudes. Čia tarp žaliuojančių palmių įsikūrę restoranai ir kavinės, kviečiantys pasigrožėti puikiais įlankos vaizdais ir puikiais žuvies patiekalais. Netoliese yra garsioji Hala Sulton Tekke mečetė, o miesto pakraštyje iki mūsų dienų išlikęs XVII a. akvedukas Kamares. Larnakos druskos ežeras vasaros laikotarpiu išsausėja ir pasidengia druskos sluoksniu, o žiemos laikotarpiu virsta vandeningu ežeru, kuris tampa paukščių prieglobsčiu. Iš viso pasaulio smalsūs turistai atvyksta į šią vietą tam, kad pamatytų laisvėje gyvenančius flamingus. Rytinė miesto dalis garsėja savo turistiniu centru su ten įsikūrusiais viešbučiais ir nuostabiais smėlio paplūdimiais. Larnaka įsikūrusi strategiškai puikioje vietoje, beveik pačiame pietinės salos pakrantės centre, todėl iš čia patogu vykti į ekskursijas. Aja Napą pasieksite per 40 min., Limasolį - per 50 min., Pafosą - per 1,5 val. Čia kursuoja autobusai, kuriais iš turistinės miesto dalies galima nuvažiuoti į centrą ar kitus Kipro mietus.

Kurortai

XIII a. pr. Kr. Larnakos vietoje buvo įsikūręs finikiečių uostas Kitionas, kuris buvo svarbus vario prekybos taškas. Šiandien Larnaka - trečias pagal dydį Kipro miestas ir žavingas Viduržemio jūros kurortas. Čia sudarytos visos sąlygos geram ir kokybiškam šeimyniniam poilsiui. Ne taip seniai rytinėje miesto dalyje įsikūrė nauja turistinė zona, kur viešbučiai pastatyti tiesiog paplūdimiuose. Ši vieta sparčiai vystosi - atidarinėjami nauji barai, restoranai ir klubai. Kurorte tvyro labai draugiška atmosfera. Larnaka yra puikus atspirties taškas norint pažinti graikiškąją salos pusę.

Paplūdimiai ir maudymosi sezonas

Larnakos paplūdimiai smėlio ir smulkaus žvyro. Pats populiariausias įsikūręs pačiame kurorto centre, šalia žymiosios Finikoudes promenados. Maudymosi sezonas trunka nuo gegužės iki spalio mėnesio.

Ką aplankyti?

Larnaka garsėja savo Finikoudes promenada, kurioje įsikūrę daug kavinių bei restoranų. Pagrindinis turistų traukos objektas – miesto globėjo, Šv. Lozoriaus bažnyčia, pastatyta IX a., jo laidojimo vietoje. Mieste išlikę daug įvairių reikšmingų senovės objektų. Istorijos mėgėjai galės apsilankyti Larnakos archeologijos muziejuje, kuriame saugomos senojo Kition miesto relikvijos. Larnakos tvirtovėje įsikūręs nedidelis muziejus, įkurtas 1625 metais, kolonizacijos metu veikęs kaip Didžiosios Britanijos kalėjimas. Taip pat rekomenduojame aplankyti Panagia Angeloktisti – Bizantijos laikų bažnyčią, kurios pavadinimo reikšmė “pastatyta angelų“. Išlikęs fortas, Djami Kebir mečetė ir miesto pakraštyje pastatytas akvedukas – kurie buvo pastatyti dar valdant turkams. Pierides muziejuje, įkurtame XIX amžiaus viloje, eksponuojama įdomi keramikos, stiklo, drabužių, baldų bei ginklų paroda. Kita unikali kurorto lankytina vieta – druskų ežeras, kur žiemoti atskrenda flamingų pulkai. Ant jo kranto pastatyta trečia reikšmingiausia islamo šventovė – Hala Sultan Tekke (XIX a.). Netoli miesto išlikęs seniausias salos Stavrovounio vienuolynas. Rekomenduojame aplankyti Kornos kaimelį, kuriame išsaugotos senovinės keramikos paslaptys. Gegužės – spalio mėnesiais kiekvieną sekmadienį pakrantėje rengiami įvairūs koncertai po atviru dangumi. Ypatingas vieta nardymo mėgėjams - ties miesto krantu 80-aisiais nuskendęs Zenobia laivas.

Larnaka - populiariausi kurortai

Larnaca
Larnaka - tai vienas seniausių ir trečias pagal dydį Kipro miestas, kuriame gyvena apie 80 000 žmonių, miestas apipintas legendomis ir istorijomis. Larnakos paplūdimiai smėlio ir smulkaus žvyro.
Larnaka
Miestai / kurortai
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Tęsdami naršymą pažymite, kad sutinkate. Savo pasirinkimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Cookie policy