;

Šalys ir kurortai - Dominikos Respublika | TUI.LT

Dominikos Respublika - įdomūs faktai

Aprašymas

Dominikos Respublika tapo žinoma visame pasaulyje dėl sniego baltumo smėlio paplūdimių. Iš pietų šalį supa švariausia Karibų jūra, o iš šiaurės – Atlanto vandenynas. Šalyje beribės galimybės užsiimti ekstremaliu sportu: beveik kiekviename paplūdimyje yra įrangos nuomos punktas. Čia siūlomas ir sklandymas parašiutu virš vandens (paraseilingas), ir vandens motociklai, ir banglentės, ir nardymas su kauke (snorklingas), ir važinėjimas vandens slidėmis. Dominikos Respublikoje yra visame pasaulyje žinomi golfo laukai ir prabangios įžymybių vilos. Daugelis viešbučių čia dirba pagal sistemą „Viskas įskaičiuota“. 

Klimatas

Oras
Dominikos Respublikoje ištisus metus šilta, tai amžinos vasaros šalis! Geriausias laikas poilsiui čia – nuo gruodžio iki balandžio, kai oro temperatūra laikosi apie 27–30 laipsnių, vandens temperatūra – 24–25 laipsnių. Nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio Dominikos Respublikoje lietaus sezonas. Šiuo metu lietūs nors ir dažni, bet trumpi, ir oro temperatūra nekrenta, todėl ilsėtis irgi malonu. 
Vidutinė mėnesinė oro temperatūra Dominikoje: 
sausis +29
vasaris +29
kovas +30
balandis+30
gegužė +30
birželis +31
liepa +31
rugpjūtis +32
rugsėjis +31
spalis +31
lapkritis+31
gruodis +30

Arbatpinigiai

​Arbatpinigiai Dominikoje duodami pagal turisto norą. Čia žmonės bus patenkinti net smulkmenomis – 1–2 dolerių užteks, kad galėtumėte atsidėkoti kambarinei arba nešikui. Kitos paslaugos viešbutyje jau numato aptarnavimo rinkliavas. Dominikos restoranuose arbatpinigiai įskaičiuojami į sąskaitą automatiškai ir sudaro 10 %.

Suvenyrai ir pirkiniai

Suvenyrai
Dominikos simbolis – lėlė be veido. Tai reiškia, kad šalyje gyvena daugybė skirtingų tautybių. Todėl vienas populiariausių suvenyrų čia – keraminės figūrėlės, papuoštos nacionaliniais drabužiais. 
Populiarūs ir cigarai – jie parduodami vienetais ir pakuotėmis po 10 ir 50 vienetų. Geriausiai juos pirkti nedideliuose fabrikuose, nes paplūdimyje jūs rizikuojate nusipirkti nekokybišką tabaką. Turėkite omenyje, kad Dominikoje taikomas tokio pobūdžio suvenyrų išvežimo apribojimas. Maksimalus leistinas skaičius – 50 vnt. cigarų. 

Virtuvė

​Dominikos virtuvė žymi visame pasaulyje. Nepraleiskite progos paragauti amatininkų šokolado, juk šalis yra tarp „šokolado“ pupelių eksportuotojų pasaulio lyderių. Ir, aišku, vienu svarbiausių Dominikos Respublikos produktu laikomas kvapnusis karibų romas. Domonikos virtuvėje jis gaminamas iš cukranendrių pagal senovines tradicijas ir čia labai gerbiami jo gamybos receptai. Žodžiu, jei norite pradžiuginti artimuosius – lauktuvių parvežkite romo ir šokolado.  

Paplūdimys

Prabangūs Dominikos Respublikos paplūdimiai driekiasi ištisus 64 kilometrus. Toje šalies dalyje, kur sala ribojasi su Karibų jūra, yra daugiau auksinio smėlio. O ten, kur prasideda vandenynas, atvirkščiai – smėlis yra sniego baltumo spalvos. Jo privalumas yra tas, kad jis neįkaista saulėje. 
Žymiausi Dominikos Respublikos kurortų paplūdimiai: 
Bavaro. Bavaro paplūdimiai driekiasi 50 kilometrų, todėl didelio žmonių susitelkimo čia tikrai pavyks išvengti! Tik įsivaizduokite: baltas smėlis su rožinio perlamutro atspalviu, palmių šešėlis ir ramus žydras vanduo – juk tai svajonė realybėje. 
Makao. Paplūdimys yra šiaurinėje Punta-Kanos dalyje. Vandenynas čia visų žydros ir turkio spalvos atspalvių, o sniego baltumo krantą juosia palmių žaluma. Plaja Makao UNESCO paskelbtas vienu geriausių Karibų baseino paplūdimiu. 
Boka-Čika. Dėl koralų rifo, kuris besitęsiančio palei visą pakrantę, jūra čia nėra gili ir labai rami. Maudytis Karibų jūros Boka-Čika paplūdimio bangose – vienas malonumas. 
Bajahibė. Bajahibės pakrantėje labai malonu praleisti laiką palmių pavėsyje, stebint, kaip žydraspalvės bangos neskubėdamos skalauja sniego baltumo smėlio juostą.
Saonos sala. Saloje buvo filmuojama visiems žinoma „rojaus malonumo“ reklama. Po reklamos pasirodymo Saona gavo antrą pavadinimą – „Bounty sala“. Saloje nėra nė vieno viešbučio. Į salos paplūdimį į ekskursiją atvykstama kateriu. Reikia pabūti čia, norint pajusti tą patį rojaus malonumą.

Valiuta

​Dominikoje apmokėjimai vyksta Dominikos pesais (RD$), o keitimo kursas yra apie 36 pesai už 1 dolerį. Patogiau bus kelionėje turėti ir JAV dolerių. Vietiniai labai vertina šią valiutą, juk Amerika (o tiksliau – Floridos valstija) yra vos 2 valandos kelio lėktuvu nuo Dominikos. Doleriais galima sumokėti už prekes beveik visose vietinėse prekybos vietose. Jei norite, valiutą galima iškeisti į pesus banke. Didžiosiose parduotuvėse rekomenduojama atsiskaityti mokėjimo kortele.  

Transportas

Viešasis transportas Dominikoje nėra toks populiarus, kaip Lietuvoje. Jo nėra labai daug ir juo dažniausiai naudojasi vietiniai gyventojai. Turistams patogiau važinėti taksi. Ši transporto rūšis Dominikoje laikoma viena pigiausių ir saugiausių. Reikalas tas, kad važiavimo tarifai nustatyti iš anksto. Dažniausiai kaina formuojama taip: 1 minutė  = 1 doleris.

Dominikos Respublika - populiariausi kurortai

Bayahibė
Bajahibė yra Dominikos Respublikos pietuose, iki jos apytiksliai dvi valandos kelio nuo Santo Domingo.
Boka Čika
Boka Čika – tai linksmiausias Dominikos kurortas!
Cap Cana
Cap Cana - naujas, bet jau gavęs elitinio kurorto statusą karibuose. Čia nėra muziejų, turgų ar daugiaaukščių pastatų. Čia atvykstama dėl nuostabios gamtos ir aukšto aptarvavimo lygio.
La Romana
La Romana – kurortas pietrytinėje Karibų jūros pakrantėje, įeina į geriausių pasaulio kurortų dešimtuką: čia krištolo skaidrumo vanduo ir tylūs vaizdingi paplūdimiai.
Punta Kana
Geriausias Dominikos Respublikos kurortas – prašmatni vieta, vaizdingas unikalus, pilnas egzotikos, kraštas. Kokosų palmės, nusidriekusios daugelį kilometrų, puikūs paplūdimiai, koralų rifas.
Uvero Alto
Uvero Alto yra populiarus tarp jaunavedžių. Kurorte nebūna daug žmonių, o ramybės atmosfera nuteikia romantikai.
Dominikos Respublika
Miestai / kurortai
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Tęsdami naršymą pažymite, kad sutinkate. Savo pasirinkimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Cookie policy