• Kliento zona
;

Šalys ir kurortai - Izraelis | TUI.LT

Izraelis - įdomūs faktai

Aprašymas

Šalom, Izraeli!

Tai viena mažiausių šalių Artimuosiuose Rytuose, traukianti turistus iš viso pasaulio savo kontrastingumu. Senoviniai ir modernūs miestai, derlingos žemės ir išdžiūvusios dykumos, istorijos ir kultūros paminklai, Negyvoji jūra ir sveikatingumo programos - visa tai laukia Jūsų Izraelyje.
 

Transportas

Izraelyje keliauti nesudėtinga - čia gerai išvystyta kelių sistema. Galima keliauti autobusais, traukiniais, automobiliu ar taksi. Svarbiausia nepamiršti, kad šeštadienis - laisva diena ir tada uždarytos lankytinos vietos, neveikia viešasis transportas. Nuomojantiems automobilius svarbu atkreipti dėmesį, kad eismas ir vairavimo stilius šalyje yra gana chaotiškas.

Klimatas

Izraeliui būdingos ilgos karštos vasaros bei trumpos ir drėgnos žiemos. Dėl regioninių skirtumų, būdingi ir klimato skirtumai. Nuo gegužės iki rugsėjo – sausa, tuo metu pučia karštas vėjas.
Didžioji dalis kritulių iškrenta lapkričio – vasario mėnesiais šiauriniuose ir centriniuose rajonuose. Šiauriniuose rajonuose kartais sninga.

Gydymas

Turbūt visi yra girdėję apie Negyvosios jūros gydomąsias savybes. Tai unikalus gamtos kūrinys esantis 400 m. žemiau jūros lygio, druskingumas siekia 33,7%. Tai vienas sūriausių vandens telkinių pasaulyje. Dėl didelės druskų koncentracijos žmones gali lengvai plūduriuoti ant vandens paviršiaus. Jūra 8,6 karto druskingesnė už vandenyno vandenį, dėl didelės druskų koncentracijos augalija ir gyvūnija čia ypač skurdi, iš to kilęs pavadinimas – Negyvoji jūra. Druskų koncentracija apsaugo mikroskopinio dydžio fauną ir florą. Teritorija esanti aplink jūra tapo mokslo ir gydymo centru dėl kelių priežasčių, tai didelis mineralinių medžiagų kiekis, maža alergenų koncentracija, visą tai turi teigiamą poveikį žmogaus sveikatai ir organizmui.

Virtuvė

Izraelio virtuvė, nors ir savita, bet yra vertinama pasaulyje. Ji pasižymi sveikumu ir patiekalų  įvairumu. Maistas ruošiamas laikantis griežtų taisyklių, jis turi būti košerinis. Vartojama daug vaisių, daržovių, riešutų, prieskonių.
Būnant Izraelyje nepraleiskite progos paragauti:
– Humuso – avinžirnių, česnakų, sezamo pastos ir prieskonių tyrė.
– Salotų iš kiaušinių ir ropinių svogūnų.
– Pitos – tradicinių duonos paplotėlių, patiekiamų su daržovėmis bei virtomis pupelėmis.
– Bureko –  pyragėlio, įdaryto sūriu, špinatais arba bulvėmis.
– Sklindžių su spirgučiais ir svogūnais.
– Tradicinės Švento Petro žuvies.
– Košerinio vyno.

Paplūdimiai ir maudymosi sezonas

Paplūdimio poilsis Izraelyje galimas prie 3 jūrų: Negyvosios, Viduržemio ir Raudonosios.
Vasaros poilsiui su vaikais geriausia rinktis Viduržemio jūros pakrantę - smėlio paplūdimius rasite Netanijoje, Aškelone, o taip pat ir Tel Avive.
Eilatas - kurortas Raudonosios jūros pakrantėje, kuris poilsiui tinkamiausias rugsėjo-lapkričio ir balandžio-birželio mėnesiais. 
Negyvoji jūra - čia turistai atvažiuoja visais metų laikais.

Valiuta

 Izraelio šekelis (ILS).

Saugumas

Izraelyje saugumui yra skiriama daug dėmesio ir nusikalstamumo lygis šalyje yra labai neaukštas, bet visada privalu išlikti budriems ir saugotis kišenvagių.
Tai liberali šalis ir pagrindinė elgesio norma yra pagarba. Nefotografuokite karinių objektų bei religingų žmonių. Keliaudami po religines vietas, laikykitės galiojančių reikalavimų.

Suvenyrai ir pirkiniai

Produktai, pagaminti iš Negyvosios jūros mineralų, įvairiais ornamentais marginti indai, suvenyrai religijos tematika.

Туристический налог

Kurorto mokesčio nėra.

Izraelis - populiariausi kurortai

Netanija
Negyvoji jūra
Netanija
Negyvoji jūra
Izraelis
Miestai / kurortai
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Tęsdami naršymą pažymite, kad sutinkate. Savo pasirinkimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Cookie policy