;

Šalys ir kurortai - Maldyvai | TUI.LT

Maldyvai - įdomūs faktai

Aprašymas

Maldyvai įsikūrę Indijos vandenyne, kuriuos sudaro 26 atolai - apie tūkstantį Pietų Azijos koralinių salelių. Vienintelis miestas ir uostas – sostinė Malė. Kiekvieną salyno salą supa sekli lagūna ir natūrali apsauga - 187 rūšys koralinių rifų. Maldyvų vandenyse yra keletas skirtingų ekosistemų, daugiau kaip 1100 žuvų rūšių, 5 jūrų vėžlių rūšys, 21 banginių ir delfinų rūšis, 400 moliuskų ir vėžiagyvių rūšių.

 

Klimatas

 

Nepaisant to, kad salų klimatas yra šiltas, be didelių temperatūros svyravimų ištisus metus, poilsio laikotarpiai Maldyvuose gali būti suskirstyti į žiemą ir vasarą. Nuo lapkričio iki balandžio saulėta, vandenynas ramus, vanduo skaidrus ir švarus. Kritulių sezonas tęsiasi nuo gegužės iki spalio, tačiau jie paprastai būna trumpalaikiai. Drėgmė didelė, bet dėl vėjo ji vos juntama.
 
Vandens temperatūra retai nukrenta žemiau 25 °, o dienos oro temperatūra vidutiniškai yra 30 °.

 

Paplūdimiai

 

Daugelyje salų smulkaus, balto smėlio paplūdimiai, turkio spalvos lagūnos apsuptos tropinės augalijos. Kai kuriose paplūdimiuose yra koralų dalelių, bet paprastai jos gana mažos.

 

Nacionalinė virtuvė

 

Maldyvų virtuvė sujungia Indijos ir arabų virtuvių tradicijas, kurios pagrindiniai ingredientai: kokoso riešutas, žuvis ir ryžiai. Dauguma patiekalų aštrūs, džiovintomis arba virtomis kokosų piene jūros gėrybėmis. Pagrindinis desertas – kokoso riešutas visokiuose pavidaluose. Maldyvuose, tarp vietinių labai populiari arabiška kava ir „Gaa“ - lengvas alkoholinis gėrimas iš fermentuotų palmių sulčių.

 

Pramogos ir sportas

 

Salos puikiai tinka tiek ramioms „paplūdimio“ atostogoms, tiek ir aktyviam poilsiui. Ištisus metus galite plaukti į kruizą, žvejoti, giluminiu arba paviršiniu nardymu. Nuo gegužės iki spalio puikiausias laikas banglentininkams, tuo metu būna stiprūs vėjai ir aukštos bangos.

 

Transportas

 

Maldyvuose pagrindinis transportas vykdomas vandens arba oro keliu, o viešojo transporto beveik nėra. Iš Malė tarptautinio oro uosto turistai nuvažiuoja iki katerio arba hidro lėktuvo. Tarp salų kursuoja „doni“ - mediniai laiveliai. Beveik nėra automobilių, nes dauguma salų per kelias minutes galima pereiti pėsčiomis. Be skrydžių į atokius atolus, hidro lėktuvais vykdomos apžvalginės ekskursijos ir dienos išvykos su iškylomis negyvenamose salose.

 

Saugumas

 

Maldyvuose labai mažas nusikalstamumo lygis.

 

Valiuta

 

Rufija (MVR).

Maldyvai - populiariausi kurortai

Maldyvai
Круглый год отели на Мальдивах по низким ценам от TUI. Варианты туров для семейного отдыха и одиночных путешествий. На выбор острова рядом с аэропортом, столицей, удаленные и даже необитаемые!
Maldyvai
Miestai / kurortai
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Tęsdami naršymą pažymite, kad sutinkate. Savo pasirinkimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Cookie policy