;

Šalys ir kurortai - Tailandas | TUI.LT

Tailandas - įdomūs faktai

Aprašymas

​Kelionių organizatorius TUI kviečia jus į nuostabią kelionę po Tailando Karalystę, įsikūrusią Pietryčių Azijoje, kuri ribojasi su Kambodža, Laosu, Mianmaru ir Malaizija. Šioje tropikų šalyje jūsų laukia Andamanų jūra ir Siamo įlanka, didelis įvairių kategorijų viešbučių pasirinkimas, draugiški ir svetingi vietiniai gyventojai, senoviniai Šiaurės Tailando miestai, egzotinių vaisių gausa bei legendinis tajų masažas…

Atostogas rekomenduojame pradėti Tailando sostinėje - Bankoke. Čia pamatysite daugybę unikalių ir visame pasaulyje žinomų įžymybių, tai ir Didieji rūmai, ir gulinčio Budos skulptūra. Tęsdami kelionę po Tailandą, galite nuvykti į senąją sostinę, nutolusią 86 km atstumu į šiaurę nuo Bankoko, kurioje yra garsusis Ajutajos parkas su senovės šventyklų ir Bang Pa In rūmų griuvėsiais.

Jeigu vyksite nuo Bankoko į vakarus, netoli Nakhon Pathom miestelio pamatysite pačią didžiausią pasaulyje Budos statulą – 127 metrų Phra Pathom chedi. Šalia Kančanaburio yra liūdnai pagarsėjusios vietos, tokios kaip „Mirties“ kelias ir tiltas per Kvai upę, kuriuos Antrojo pasaulinio karo metu pastatė karo belaisviai. Netoliese įsikūrę Sam Phrano dramblių rezervatas, zoologijos sodas ir etnografinis centras „Rožių sodas“. Šiaurinė Tailando dalis tai tajų civilizacijos lopšys; jos teritoriją užima didingi atogrąžų miškai ir kriokliai, taip pat senovės miestai bei šventyklos.

Čia vykstančiose įdomiose nacionalinėse šventėse galėsite dalyvauti kaip garbės svečias. Tuomet kelionė į egzotišką šalį ilgam išliks atmintyje, o nuotraukų albumą papildysite ispūdingomis nuotraukomis. Keliaudami po Tailandą galėsite aplankyti unikalius laukinės gamtos draustinius, pamatyti legendines tajų bokso kovas, nuostabius šou su tigrais, drambliais ir krokodilais, taip pat aplankyti senovines šventyklas ir pagodas. Beveik visuose šalies kurortuose siūlomas giluminis nardymas, azartiška žvejyba ir uždegantys šokiai, kuriuose mielai dalyvauja viso pasaulio turistai.

Ką aplankyti?

​Iš vietinių įdomybių patartina apsilankyti plaukiojančiame turguje Damnoen Saduak: tarp klojinių teškena tamsus vanduo, prekystalių eilės užburia prekių gausybe, o šalia prieplaukos klojinių nesuskaičiuojamos pardavėjų valtys. Jūs tikrai užsimanysite įsigyti suvenyrų, norėdami turėti prisiminimą apie tokią egzotišką vietą. Taip pat gilų įspūdį paliks Karališkųjų baldų fabriko rankų darbo baldų salonas. Lankytojus tikrai pakerės įmantrios formos lovos, stalai ir kėdės, dažniausiai pakartojantys tamsiai rudo kukmedžio natūralius išlinkius. Taip pat verta aplankyti Hindad karštųjų versmių šaltinį („Deginantis akmuo“), kurį atrado japonai statydami „Mirties“ kelią, ir pirmą kartą pritaikytas šaltoms, šiltoms ir karštoms vonioms. Čia jūs nusileisite pakankamai slidžiu takeliu iki medinio klojinio šalia trijų maudyklų, kurios atskirtos viena nuo kitos akmenų sienelėmis. Ir paeiliui panirę į kiekvieną šilto, karšto ir šalto vandens gydomąjį šaltinį, pajusite tikrai nežemišką malonumą. Maloni šiluma įsiskverbia į visą kūną, sušildydama iki pat kaulų, ir pašalina visas įsisenėjusias bei organizme susikaupusias šiaurinių peršalimų ligas. Po šios procedūros norisi gaivesnės ir žvalesnės vėsumos. Užtenka perlipti per maudyklas skiriančią pertvarą – ir jau šaltoje vonioje, kurioje iš gelmių trykšta ledinio vandens srovė. Ilgą laiką čia likti neįmanoma – norisi  vėl pasinerti į maloniai šildantį vandenį. Ir taip keletą kartų... Tailande yra daug benamių šunų, kurie praeivių atžvilgiu nusiteikę labai taikiai ir lojaliai. Kaip bebūtų keista, bet buvusiame Siame beveik nėra laukinių kačių, net ir „Siamo“. Tačiau ten yra mums egzotiškai atrodančių mangustų. Šie žvėreliai gyvena žmonių kiemuose ir namuose, saugodami juos nuo pelių ir gyvačių. Labai dažnai galite jas sutikti artimiausiame medyje arba bėgančius per kelią. O dar Tailandas – tai beždžionių šalis. Mažos, įžūlios būtybės yra be galo išlepintos ir sugadintos turistų vaišėmis, be to dar linkusios vogti. Todėl būkite atsargūs ir saugokite savo rankines, pinigines ir kameras: užtenka užsižiopsoti ir neišvengsite bėdos. Jūsų turtas, pagrobtas vikrių uodeguotų vagišių, dings džiunglėse. Kaip vienas pirmaujančių kelionių organizatorių šioje šalyje, TUI savo turistams siūlo visų rūšių poilsį Tailande – prie jūros, apžvalginį ir individualų. Mūsų specialistai parengė tiek daug kelionių pasiūlymų, kad tikrai pasirinksite pageidaujamą variantą, kuris bus jums patrauklus ir atitiks finansines galimybes!

Tradicijos ir papročiai

​Tailando gyventojai turi tokį posakį: „galva turi būti švari, o kojos – purvinos“. Šioje šalyje draudžiama liesti galvą, kad ir kas benutiktų – ji šventa. Čia net negalima glostyti mažų vaikų galvas. Taip pat negalima tapšnoti tailandiečiui per petį. O sėdint uždėjus koją ant kojos draudžiama pėdą nukreipti į žmonių, Budos ar karaliaus statulų pusę. Lankantis karališkuose rūmuose ir šventyklose būtina nusiauti ir palikti avalynę už slenksčio. Drabužiai turi atitikti tam tikras taisykles – sijonas arba kelnės dengti kelius, ir būtinai turi būti uždengti pečiai. Plačiai pagarsėjęs tajų mandagumas, svetingumas ir šypsenos, tačiau neverta piktnaudžiauti šiomis nacionalinėmis savybėmis. Visada prisiminkite, kad Tailande gyvuoja socialinės ir religinės tradicijos, kurias pažeidus galima įžeisti tailandiečius. Šalies gyventojai garbina karališkąją šeimą ir visais atvejais laiko nepriimtina jos atžvilgiu bet kokią kritiką. Lankantis šventykloje arba karališkuosiuose rūmuose būtina laikytis aprangai keliamų reikalavimų. Draudžiama rodyti nepagarbą Budos atvaizdams. Laikykitės šių paprastų taisyklių ir visada būsite laukiamas svečias „šypsenų šalyje“.

Ekskursijos

​Karališkieji rūmai ir šventyklos, Rožių sodas ir Bankoko kanalai, kruizas Kvai upe, Džimo Thompsono namai ir Dangaus rūmai, Dramblių kaimas, Romantikos parkas, Trijų karalysčių, Tiesos šventykla (Prasat Satchatham) – Patajos Tiesos šventykla, orchidėjų ūkis, Stiklo butelių muziejus, senovinių akmenų parkas ir krokodilų ūkis, beždžionių šou, Patajos Jomtieno parkas (vandens parkas), Riplio muziejus „Tikėk arba ne!“

Sostinė

Bankokas

Kurortai

Pataja – kurortinis miestas, įsikūręs Siamo įlankos rytinėje pakrantėje, siauriausioje į žemyną patenkančioje vietoje. Todėl čia nereikia bijoti cunamio: įlankos krantai neleidžia jam įsisiautėti. Poilsiautojų paslaugoms – virš 120 viešbučių, daugybė įvairių restoranų, kvapą gniaužiančių paplūdimių ir unikali pramogų industrija. Iš visų pasaulio šalių čia atvyksta ilsėtis iki milijono turistų. Patajos pavadinimas yra kilęs nuo to paties vardo vėjo, kuris pučia šioje vietovėje. Įsikūrusi 150 km nuo Bankoko, Pataja laikoma "Azijos Rivjera". Vandens motociklai, burlentės, vandens slidės, plaukiojimas kateriu ir jūros žvejyba, povandeninis plaukiojimas su akvalangu – visa tai rasite praktiškai bet kuriame vietiniame paplūdimyje. Daugybė barų, diskotekų, restoranų, įvairūs šou, boulingas, tirai, šaudymo iš lanko aikštelės, teniso kortai, prekių eilės, šimtai parduotuvių ir prekyviečių, daugybė įvairių ekskursijų ir pramoginių renginių neleis jums liūdėti, nepriklausomai nuo to, kiek nuostabaus laiko jūs nuspręsite praleisti šiame svajonių krašte. Labai populiarus tarp turistų yra tradicinis tajų boksas. Patajoje jums pasiūlys ekskursiją į tigrų zoologijos sodą, į krokodilų ir gyvačių ūkį, safario parką, pajodinėti ant dramblių, apsilankyti visame pasaulyje žinomame transvestitų šou ir pasimėgauti garsiuoju tajų masažu. 

Puketo sala yra pati didžiausia Tailando sala, kurios plotas siekia 540 kv. m, o ilgis – 48 km nuo šiaurės link pietų ir 21 km nuo vakarų link rytų. Krantus skalauja Andamanų jūra. Patongas yra didžiausias ir populiariausias Puketo kurortas. Čia rasite daugybę barų, restoranų, diskotekų, go-go šou, naktinių klubų, kurių dauguma įsikūrę Bangla gatvėje, kuri yra naktinio gyvenimo centras. Platūs smėlio paplūdimiai yra labai švarūs ir gražūs, tobulą tvarką palaiko specialios tarnybos. Stulbinantį spalvų kontrastą su baltu paplūdimio smėliu suteikia žalsvai melsva jūra. Taip pat populiarus yra Karon Beach kurortas, kuriame yra daug prabangių viešbučių ir patys geriausi salos restoranai. Ši pakrantės dalis yra nepaprasto grožio ir joje sudarytos visos sąlygos nardymui – pasinėrę į povandeninį pasaulį jūs patirsite neapsakomą malonumą. Karon Beach padalintas į dvi dalis – Didysis ir Mažasis. Iš karto už Didžiojo Karono yra visiems pasiekiamas vienas iš nuostabiausių paplūdimių – Kata Beach paplūdimys – pasakiškai gražus. Pagrindinės pramogų vietos įsikūrusios Kata Center ir Soi Sanuk gatvėse. Kamalos paplūdimys žinomas dėl savo laukinio grožio ir artumo prie teminio pramogų parko „Phuket FantaSea Show“. Jis nedidelis, tačiau labai gražus ir gerai prižiūrimas. Panva paplūdimys yra Puketo rytinėje pakrantėje (visi pirmiau išvardinti – salos vakaruose), nutolęs nuo žinomų turizmo centrų su restoranais, parduotuvėmis ir pramogomis. Šioje zonoje įsikūrę viešbučiai puikiai tinka turistams, ieškantiems ramaus ir tylaus poilsio. Toli į jūrą išsikišęs Panva kyšulys garsėja pačiais žavingiausiais kraštovaizdžiais. Povandeninė žūklė, ekskursijos, burlenčių sportas, povandeninis nardymas, plaukiojimas jachtomis, šuoliai su parašiutu, paplūdimio tinklinis – visas šias pramogas galite rasti Puketo paplūdimiuose. Taip pat rekomenduojame aplankyti Nacionalinio jūrų tyrinėjimų parko akvariumą ir perlų auginimo ūkį. Sala garsi savo gyvūnijos įvairove, kurią galite pamatyti Puketo nacionaliniame parke, taip pat Drugelių sode ir Jūros kriauklių muziejuje (visos šios vietos įtrauktos į ekskursiją po Puketą). 

Samujo sala – trečioji pagal dydį Tailando sala, užimanti 247 kv. m plotą, 25 km ilgio ir 21 km pločio. 80 km atstumu nutolusi nuo šalies rytinės pakrantės ir 560 km nuo Bankoko. Iš rytų į vakarus salą kerta kalnų grandinė, vaizdingą Samujo kraštovaizdį daugiausia sudaro miškingos kalvos, o pakrantės liniją – jaukūs užutėkiai, smėlio paplūdimiai ir žavios įlankos. Salą supa mažos  ir paprastai negyvenamos salelės. Vietiniai gyventojai užsiima žvejyba, augina kokosų riešutus (kurie laikomi geriausiais pasaulyje), taip pat didžiąją dalį įplaukų užtikrina užsienio turizmas. Centrinę salos dalį dengia nepraeinamos džiunglės, o išilgai pakrantės tęsiasi kokoso palmių ir vaisių sodų plantacijos. Salos sostinė yra Natonas. Tailando užsienio turizmo departamento sprendimu Samujis tapo tarptautiniu kurortu dar 80-ųjų metų pradžioje. Salos klimatas toks palankus, kad turistai gali čia ilsėtis ištisus metus, nors turizmo sezono pikas yra sausis – vasaris ir liepos antra pusė. Pagrindinė salos įžymybė yra Didžiojo Budos šventykla  su 12 metrų auksine Budos statula. Šventykloje vyksta įvairios šventės. Į pietvakarius nuo salos yra gyvačių ūkis, kuriame dukart per dieną rodomas gyvačių šou. Renginyje pamatysite retų rūšių gyvačių, su dresuotojų priežiūra galėsite jas paliesti ir net kartu nusifotografuoti. Ūkio zoologijos sode taip pat gyvena skorpionai, pitonai ir kiti gyviai. Čia galėsite įsigyti iš gyvačių tulžies, plaučių arba reprodukcijos organų pagamintų vaistų, kartu su jais jūs gausite tikslią vaistų vartojimo instrukciją, o restorane galėsite paragauti daugybę patiekalų iš jų mėsos – labai skanu ir egzotiška! Čavengo ir Lamai Beach rajonuose yra gausiai lankomų naktinio gyvenimo pramogų centrų, kuriuose rasite daug klubų, barų, restoranų ir diskotekų. O štai Taling Ngam gyvenvietė puikiai tiks tiems, kas ieško tylos ir ramybės. Tačiau, kurį kurortą bepasrinktumėt visur jūs rasite išskirtinę, įvairią ir egzotinę virtuvę. Restoranuose visi patiekalai gaminami tik iš šviežių jūros gėrybių, o kainos yra tikrai nedidelės. Dažniausiai turistų lankomi yra Hin Lad ir Namuang kriokliai, perlų ūkis, drugelių sodas. Taip pat bus įdomu pamatyti beždžionių ir dramblių pasirodymus. Rekomenduojame išsinuomoti dviratį arba visureigį ir nuvažiuoti į salos gilumą, kur galėsite pasimėgauti laukinės gamtos kraštovaizdžiais. O Lamai paplūdimio pietiniame pakraštyje pamatysite du keistos formos akmenis – jie taip pat yra savotiška vietinė įžymybė. Juos vadina „močiute“ ir „seneliu“. Pasak legendos sutuoktinių pora plaukė pro salą valtimi, tačiau prasidėjo stipri audra, valtis sudužo ir kūnai buvo išnešti į krantą, kur vėliau ir atsirado šie unikalios formos akmenys. Netoli akmenų nusitęsusios prekyviečių eilės, kur galėsite įsigyti suvenyrų ar drabužių.

Virtuvė

​Tajų virtuvės pagrindas yra „penkių skonių menas“: saldaus, rūgštaus, sūraus, kartaus ir aštraus. Norėdami suteikti savo patiekalams atitinkamą skonį, tailandiečiai naudoja šiuos ingredientus: saldumo skonį suteikia cukranendrės arba cukrinės palmės, prinokęs ananasas, rūgštumo – citrina, laimas, neprinokęs mangas arba ananasas, actas, ma-euk (Solanumferox – panašus į baklažaną su rūgščiais vaisiais), sūrumo – druska, nam plaa (tailandietiškas žuvų padažas, naudojamas kaip ir sojų padažas kinų ir japonų virtuvėje), kartumo – ma-ra (kartus agurkas), aštrumo – šviežia arba džiovinta aitrioji paprika. Mėsos patiekalams daugiausia naudojama kiauliena ir naminė paukštiena. Labai daug patiekalų yra gaminama iš jūros gėrybių, taip pat iš gėlavandenės žuvies.

Tailandas - populiariausi kurortai

Koh Samui
​Курорты и цены в Самуи идеально подходят для того, чтобы развлечься и отдохнуть на 110%. Туристам доступен, как обычный отдых, предполагающий лежание на пляже, так и активное времяпровождение, обеспечиваемое различными видами водного транспорта. 
Pataja
Tailandas – idiliškų atostogų vieta. Stulbinantys paplūdimiai, atogrąžų klimatas, senovinės šventyklos ir egzotiniai patiekalai tikrai suteiks nepakartojamą atostogų atmosferą. Užsisakykite kelionę į Tailandą kartu su kelionių organizatoriumi TUI! Leiskite sau patirti nepakartojamus įspūdžius!
Puketas
Puketas yra didžiausia Tailando Karalystės sala, kurią nuo valstybės sostinės Bankoko skiria tik vienos valandos skrydis.
Tailandas
Miestai / kurortai
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Tęsdami naršymą pažymite, kad sutinkate. Savo pasirinkimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Cookie policy