• Kliento zona
;

Šalys ir kurortai - Turkija | TUI.LT

Turkija - įdomūs faktai

Klimatas

Turkijos Viduržemio jūros pakrantėje klimatas yra subtropinis, kuriam būdinga sausos ir karštos vasaros bei šiltos, tačiau lietingos žiemos. Sakoma, jog pavasario (balandis-gegužė) ir rudens (rugsėjis-spalis) sezonai yra geriausi norintiems pakeliauti po šalį lankant turistinius objektus, nes klimatas šalyje maloniausias daugelyje regionų. Šalčiausias periodas Turkijoje yra nuo gruodžio iki vasario - šiais mėnesiais oro temperatūra nukrenta iki +6 laipsnių, dieną pakyla daugiausiai iki +16 laipsnių. Šilti orai prasideda nuo birželio mėnesio ir tęsiasi iki pat rugsėjo, šiuo laikotarpiu oro temperatūra vidutiniškai svyruoja nuo +19 - 22C naktį , o dieną +30 - 34C

Naudinga informacija

Turkijoje įprasta palikti arbatpinigių. Arbatpinigių dydis priklauso nuo aptarnavimo kokybės ir Jūsų pasirinkimo. Pagal etiketo taisykles arbatpinigiai turėtų sudaryti 10% sąskaitos. Jūs galite palikti arbatpinigių padavėjui ir viešbučio darbuotojui. Taip pat galite palikdami arbatpinigių atsidėkoti kambarinėms už kambarių valymą, autobuso vairuotojui, aptarnaujančiam personalui, kuris padės Jums nunešti savo bagažą.

Suvenyrai ir pirkiniai

Suvenyrų pasirinkimas Turkijoje yra didžiulis: rankų darbo žalvario ir vario gaminiai, keramikos ir medžio skulptūros su islamiškais atvaizdais, vazos ir skrynelės iš alebastro ir onikso, kilimai. Turkijoje gausu įvairių skonių vynų, prieskonių ir saldumynų.

Virtuvė

Turkiška virtuvė siūlo platų patiekalų pasirinkimą. Pirmenybė teikiama patiekalams iš jautienos ir avienos. Tradicinė turkų virtuvė : doneriai ir kebabai. Turkijoje populiarus patiekalas Dolma - gaminamas iš įvairių daržovių : pomidorai, cukinijos, baklažanai, pipirai ir vynuogių lapai. Restoranuose siūlomi įvairūs šalti užkandžiai, karšti patiekalai, salotos ir saldumynai.

Nacionalinis gėrimas yra Rakė. Šis stiprusis anyžių skonio gėrimas, tradiciškai geriamas maišant su vandeniu. Mišinys pabąla, įgaudamas pieno baltumą, todėl vadinamas “liūtės pienu”.

Turkijos virtuvė susideda iš daugybės daržovių, žalumynų, žuvies ir mėsos. Visame pasaulyje garsėja turkiški saldainiai (vien tik Bachlavos yra kelios dešimtys rūšių).

Paplūdimys

Turkijos pakrantėje galite rasti įvairiausių paplūdimių - Belekas ir Sidė džiugina smėlėtais paplūdimiais, o Kemero ir Antalijos įlankose gausu žvyro ir akmenukų. Turkija didžiuojasi, kad beveik šimtas paplūdimių šioje šalyje buvo apdovanoti "Mėlynosios vėliavos" apdovanojimu.

Kurortai

Egėjo jūra

Egėjo jūros pakrantėje, Muglos provincijoje yra tokie garsūs kurortai kaip Bodrumas, Marmaris, Datca ir Fetija. Šiose vietovėse yra daug kultūrinių ir istorinių paminklų, taip pat yra tokie lankytinos vietos kaip Kušadasis ir Dilek nacionalinis parkas.

Kušadasis (paukščių sala) - nedidelis kurortinis miestas Egėjo jūros įlankoje. Miestelis lankytojus stebina savo gamtos grožiu. Į pietus nuo jo yra Dileko nacionalinis parkas, kurio plotas apie 30 tūkstančių hektarų, įsteigtas 1966 m. Čia gyvena daug įvairių retų paukščių ir gyvūnų. Į šiaurę nuo Kušadasio yra vienas iš gražiausių paplūdimių Turkijoje - "Tusan-Kushtur”.

Viduržеmio jūra​

Antaliją skalauja Viduržemio jūra. Antalijoje išvystyta metalurgijos, tekstilės, laivybos pramonė, turizmas. Apylinkėse auginami citrusiniai vaisiai. Į vakarus nuo jos yra tokie kurortai kaip Beldibis, Kemeras, Tekirova, su nuostabiais paplūdimiais iš akmenukų, o į rytus – garsieji Beleko kurortai, Sidė ir Alanija, su puikiais smėlio paplūdimiais.

Kemeras – gražus ir jaukus miestelis, norintiems ramaus poilsio, taip pat tinkantis poilsiui šeimoms su vaikais. Kurortą supa pušynai ir apelsinų sodai, taip pat puikūs akmenuoti žvyro paplūdimiai, kuriuos visus metus skalauja švari, skaidri ir šilta jūra.

Kemere yra didžiulis viešbučių pasirinkimas - nuo kuklių šeimos viešbučių iki prabangių penkių žvaigždučių viešbučių, turinčių aukščiausią paslaugų lygį, kurių dauguma yra apsupti nuostabių parkų. Netoliese Kemero yra Phaselis ir Olimpos miesteliai.

Alanija - įsikūrusi pietinėje Turkijos dalyje, garsėja subtropiniu klimatu ir puikiais paplūdimiais, kalnų pilimis, bei siauromis senamiesčio gatvelėmis. Maudynių sezonas čia pats ilgiausias – nuo balandžio pabaigos iki pat lapkričio.

Belekas - visame pasaulyje garsėja savo prabangiais ir šiuolaikiškais viešbučiais, bei aukščiausio lygio aptarnavimu. Šis kurortas – vienas didžiausių golfo centrų Turkijoje. Kurorte daug aktyvaus laisvalaikio leidimo galimybių (pavyzdžiui: golfas, alpinizmas, raftingas ir jodinėjimas). Taip pat kurortas pasižymi unikaliu mikroklimatu, plataus smėlio paplūdimiais ir skaidriu jūros vandeniu. Tai labai ramus, aukšto lygio kurortas, vadinamas "paukščių rojumi", nes čia gyvena daug unikalių paukščių rūšių. 18 km nuo Beleko yra senovinis miestas Perge. Miestas gali pasigirti romėniška pirtimi - didžiausia visoje Pamfilijoje. Agora - romų laikais ji buvo miesto socialinis, kultūrinis ir politinis centras. Tarp lankytinų vietų taip pat yra Manavgat krioklys ir nacionalinis parkas "Canyon Koprulu" - 500 hektarų nuostabios floros ir faunos.

Bodrumas - šis miestas jau yra įgijęs didžiulį populiarumą jaunimo tarpe, nes čia yra didžiausia Europos diskoteka "Halicarnassus Club". Šiame kurorte gausu klubų, barų, restoranų bei pramoginių centrų. Taip pat šį kurortą itin mėgsta buriuotojai - uoste sezono metu galima pamatyti šimtus jachtų. Bodrumas įsikūręs Egėjo ir Viduržemio jūrų sandūroje, ant garsaus antikinio miesto Halikarnaso griuvėsių. Šv.Petro pilis - tai pagrindinis miesto simbolis,esantis pačiame Bodrumo centre, išsidėstęs palei pakrantę. Šioje pilyje įsikūręs ir povandeninės archeologijos muziejus, kuriame galima pamatyti laivų liekanas ir įvairius dirbinius. Bodrume tvyro atsipalaidavimo ir linksmybių atmosfera. Bodrume gyvenimas nesusotoja niekada - 24 valandas per parą čia gali rasti veiklos. Geriausi vakarėliai uosto krantinėje, šurmuliai baruose ir restoranuose, pasivaikščiojimai siauroms vingiuotoms gatvėms su jaukiomis kavinukėmis ir džiazo muzika. Čia esantys restoranai vilioja turkiškos virtuvės kvapais, o krištolo skaidrumo jūra tiesiog kviečia išsimaudyti ir pasidžiaugti atostogomis.

Marmaris - garsėja linksmybėmis, tad yra ypač populiarus jaunimo tarpe. Kasmet balandžio pabaigoje čia vyksta "Tarptautinis jūrų festivalis". Marmario regionas garsėja kaip burinių ir motorinių jachtų žiemojimo vieta. Į Marmario uostą atplaukia didžiuliai kruiziniai laivai. Marmaris yra puiki vieta aktyvaus poilsio mėgėjams: ekskursijos, įvairios sporto šakos, prekybos centrai, miesto turgus, daugybė diskotekų ir barų, pramogų centrai. Įlankoje yra idealios sąlygos buriavimui ar pasivažinėjimui vandens slidėmis.

Marmario kurortas - natūralios gamtos ir linksmybių derinys. Pušynais apaugę kalnų šlaitai, vaizdingos pakrantės, jaukios įlankėlės. Apie 12 km nuo Marmario, Gekovo įlankoje, yra Kleopatros sala. Egzistuoja legenda, kad Markas Antonijus padovanojo šią salą savo numylėtinei Kleopatrai. Smėlis buvo atvežtas iš Egipto, kuris yra unikalus savo struktūra ir savybėmis, o smėlio kruopelytės primena mažyčius perlus.

Sidė - (reikšmė "granatas - vaisius") yra laikomas vienu populiariausių Viduržemio jūros pakrantės kurortų. Puikūs auksinio smėlio paplūdimiai ir įvairiausi viešbučiai kiekvieno skoniui ir piniginei. Daugybė restoranų, suvenyrų parduotuvių, o savaitgaliais vyksta didžiulis vietinis turgus.

Ypatumai

​Pagal musulmonų tradicijas, prieš įeidami į mečetę ar privačiame name, turėtumėte nusiimti batus. Turkai išsiskiria nuoširdumu ir mandagumu. Vietinius visada sužavėsite, keletą frazių ištarę jų gimtąja kalba.

Ekskursijos

 

Ekskursijos Antalijos regione: Antalija-2019-05-09

Ekskursijos Alanijos regione: Alanija-2019-05-08

Ekskursijos Kemero regione: Kemeras-2019-05-07_1

Ekskursijos Sidės regione
11-06-2019-Side


Ekskursija: Demre – Myra – Kekova

Tai puiki kelionė į saulės šalį - Lykia, įkūnijančią istorijos, religijos ir gamtos vienybę. Lykia laikoma Šv. Nikolajaus gimtine, krikščioniškojo pasaulio pripažinta šventa vieta. Tai vieta, kur jis tarnavo ir vėliau buvo palaidotas. Šv. Nikolajaus bažnyčia yra būtinas sustojimas piligriminių žygių metu.

Myra garsėja unikaliomis kapavietėmis uolose ir amfiteatru. Kelionė laivu greta vaizdingų įlankų nepaliks abejingo nei vieno. Kekovos saloje galima bus pamatyti nuskendusio Kekovos miesto liekanas.

Ekskursijos programa:

• apsilankymas Šv. Nikolajaus bažnyčioje;
• apsilankymas ikonų galerijoje;
• pietūs;
• plaukimas jachta į Kekovos miesta;
• apsilankymas vyno rūsyje.

Trukmė: visą dieną, išvykimas 07:00-09:00, grįžimas 18:30-21:00

Įskaičiuota:

• pietūs;
• lankytinų objektų bilietai;
• plaukimas jachta;
• rusakalbio gido paslaugos;
• pervežimas.

Neįskaičiuota:

• gėrimai.
 Ekskursija į Pamukalę

Įspūdinga kelionė į centrinę Turkijos dalį, kur atrasite gydomuosius terminius šaltinius ir baltas kalcio terasas - Pamukalę. Supažindinsime su šalies istorija, kultūra ir jos tradicijomis.

Apsilankysime senoviniame Hierapolio mieste, įtraukto į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Maudysimės garsiąjame Kleopatros baseine - sakoma, jog jo terminiai vandenys turi gydomųjų galių ir teigiamą poveikį sveikatai.

Ekskursijos programa:

• pusryčiai;
• apsilankymas tekstilės parduotuvėje;
• vyno degustacija;
• pietūs;
• apsilankymas Hierapolio mieste;
• apsilankymas Pamukalėje;
• maudynės Kleopatros baseine;
• apsipirkimas onikso parduotuvėje;
• vakarienė.

Trukmė: visą dieną, 06:00-22:00

Įskaičiuota:

• pietūs;
• vakarienė;
• įėjimo į Hierapolį bilietai;
• rusakalbio gido paslaugos;
• pervežimas.

Neįskaičiuota:

• pusryčiai;
• visi gėrimai;
• įėjimas į Kleopatros baseiną.
 Pamirštas Rojus (iš Sidė)

Sidė - ypatingu grožiu, gyvybe ir žavesiu pulsuojantis miestas pietinėje Turkijos pakrantėje. Ekskursijos programa: žvejyba, jodinėjimas, plaukimas motorine valtimi tarp kanjonų, o jauniesiems svečiams – jodinėjimas poniais. Galėsite mėgautis natūraliais produktais, užaugintais ekologiškame ūkyje nenaudojant cheminių trąšų ar kitų sintetinių medžiagų. Taip pat išsimaudyti smaragdo žalumo vandenyje ir pamatyti sniego baltumo gulbes. Vakarienės metu galėsite mėgautis kriokliu tekančio vandens garsais ir gaiviu kalnų oru.

Įskaičiuota:
• draudimas,
• transportas,
• gido paslaugos,
• pietūs,
• lankytinų objektų bilietai.

Neįskaičiuota:

• visi gėrimai.
 


 

Taip pat siūlomos papildomos ekskursijos:

 

Ekskursijos iš Antalijos 

Šv. Nikolajus ir Pamukalė, Tahtali - Ekoparkas - Kanion parkai, Efesas, Stambulas, Kapadokija, Izraelis, Kipras, pasiplaukiojimas jachta, nardymas, hamamas, vandens parkas, delfinų šou, piknikas - žvejyba, safari ir daug kitų ekskursijų.
 

Ekskursijos iš Kemero 

Kemeras-Faselis-Yanartash, Tahtali-Ekoparkas - Kanjono parkas, Pažintinė ekskursija po Antalijos miestą ir parduotuves, Šv. Nikolajus ir Pamukalė, Stambulas, Izraelis, Kapadokija, Efesas, Kipras, piknikas - žvejyba, Dino parkas, safaris, pasiplaukiojimas jachta, nardymas, hamamas, jodinėjimas, vandens parkas, delfinariumas ir daug kitų ekskursijų.

Turkija - populiariausi kurortai

Alanija
Alanija - vienas gražiausių Turkijos kurortinių miestų. Čia puikias atostogas gali praleisti tiek poros, tiek šeimos su vaikais. Čia poilsiautojų laukia įvairiapusiškas poilsis - jeigu tik norėsite, atrasite ne tik nuostabius paplūdimius ir saulės vonias juose,tačiau ir galybę istorinio palikimo bei gamtos stebuklų.
Antalija
Belekas
Kemeras
Sidė
Sidė - tai gyvybingas ir nuostabus miestelis, nuo Antalijos nutolęs 75 km atstumu. Pagrindinis šio miestelio išskirtinumas - Antikinės Romos palikimas.Sidėje galima rasti viešbutį bet kokiam skoniui - nuo didelių ir prabangių iki kuklių, bet jaukių viešbutukų.
Stambulas
Didelis ir svarbus Turkijos miestas, pagrindinis uostas, kultūros ir pramonės centras - įsikūręs Bosforo sąsiaurio pakrantėse prie Juodosios ir Marmuro jūrų. Jo unikalumas slypi tame, kad tai vienintelis miestas pasaulyje, kuris tuo pat metu yra dviejuose žemynuose - Azijoje ir Europoje.
Turkija
Miestai / kurortai
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Tęsdami naršymą pažymite, kad sutinkate. Savo pasirinkimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Cookie policy