• Kliento zona

Pagrindinės vežimo oru sąlygos reguliariais skrydžiais


Reguliarųjį skrydžio reisą gali vykdyti oro vežėjai: Ryanair, Wizz Air, Finnair, Turkish Airlines, Lufthanza, Air Baltic ir kt.Bilieto tarifo sąlygos 

Turistui atsisakius kelionės, kuri vykdoma reguliariuoju skrydžiu, skrydžio bilietų kaina nėra grąžinama.


Time-limit – tai laikas, iki kurio būtina apmokėti ir atspausdinti bilietus. Time-limit laiką nustato aviakompanija. Po to kai baigiasi time-limit galiojimo laikas bilietas anuliuojamas, pradinė kaina negarantuojama. 
Aviakompanija gali pakeisti time-imit laiką arba vienašališkai pakeisti bilieto kainą.


Svarbi informacija

Keleivis privalo turėti visus reikalingus dokumentus skirtus registruotis skrydžiui - pasą ar asmens tapatybės kortelę, vizą, iškvietimą, draudimą ir kitus dokumentus, kurie būtini atitinkamos kelionės metu, taip pat šalių, į kurias vykstama, vizas ir skiepijimo pažymas bei kitus dokumentus (jei šie dokumentai privalomi pagal atitinkamos valstybės teisės aktus) bei saugoti juos iki kelionės pabaigos. Keleiviui neįvykdžius šios prievolės, vežėjas turi teisę atsisakyti tokį keleivį vežti. Vežėjas neprisiima atsakomybės už nesklandumus, įskaitant patirtų nuostolių atlyginimą, kilusius dėl kelionės dokumentų.

Vežėjas įsipareigoja imtis visų priemonių, kad keleivis ir bagažas būtų vežami pagal tvarkaraštį. Tačiau skrydžio laikas, nurodytas tvarkaraščiuose ar kitur, vežėjo gali būti keičiamas. Tvarkaraščiai gali būti keičiami be atskiro įspėjimo. Keleivis prieš išvykimo dieną turėtų pasitikrinti išvykimo laiką pagal vežėjo tvarkaraštį reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje arba oro uosto, iš kurio vykdomas skrydis, tinklapyje.
 

Skrydžio laikas ir registracija

Prieš kiekvieną kelionę būtina pasitikrinti skrydžio laiką. Likus dienai iki numatomo išvykimo, skrydžio laiką galite pasitikslinti kelionių agentūroje arba www.vno.lt arba vežėjų tvarkaraščiuose. Turizmo paslaugų teikimo sutartyje ir kelionės dokumentuose nurodyti orientaciniai skrydžių laikai.
Jums būtina atvykti į oro uostą tokiu laiku, kad spėtumėte sutvarkyti visus skrydžio formalumus ir laiku atvykti prie įlaipinimo vartų. Įprastai keleiviai į oro uostą turi atvykti likus bent 2 valandoms iki skrydžio, kad spėtų laiku užsiregistruoti ir atlikti visus pasienio, muitinės kontrolės formalumus. Kiekviename oro uoste gali būti skirtingas privalomas registracijos galutinis terminas. Skrydis negali būti atidėtas dėl vėluojančių keleivių. Vežėjas turi teisę atsisakyti vežti keleivius, pavėlavusius laiku užsiregistruoti skrydžiui ar laiku atvykti prie įlaipinimo vartų. 

Oro vežėjas turi teisę atsisakyti skraidinti keleivį, jei jo psichinė ar fizinė būsena, įskaitant apsvaigimą nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, gali kelti pavojų jam pačiam, kitiems keleiviams, įgulai ar turtui, taip pat kitais vežėjo taisyklėse nurodytais pagrindais. Lėktuve prašoma elgtis atsakingai ir laikytis aviacijos saugos reikalavimų. Už elgesio orlaivyje taisyklių pažeidimus numatyta administracinė atsakomybė. Tokiu atveju oro vežėjo ar kelionių organizatoriaus patirtus nuostolius privalo atlyginti žalą padaręs keleivis.
Esant nenumatytiems ir tam tikrais atvejais (dėl meteorologinių sąlygų, netikėtai atsiradusių skrydžių saugos trūkumų, streikų, turinčių įtakos skrydį vykdančio oro vežėjo veiklai, ir kt.) net ir lėktuvo biliete ir/ar turizmo paslaugų teikimo sutartyje nurodytas laikas gali būti pakeistas.
 

Bagažas 

Registruoto ir rankinio bagažo svoris priklauso nuo aviakompanijos. Už kiekvieną papildomą viršsvorio kilogramą avialinijos taiko savo nustatytą įkainį. Į bilieto kainą gali būti neįskaičiuotas registruotas bagažas. (Daugiau informacijos suteiks kelionių agentas).

Nestandartinis bagažas (nardymo įranga, banglentės ir kt.) gali būti apmokestinamas papildomai (nėra įtrauktas į nemokamai leidžiamo vežti bagažo normą). 

Jūsų registruotame bagaže neturi būti dūžtančių, greitai gendančių daiktų, vertingų daiktų (raktų, pinigų, fotoaparatų, vaizdo kamerų ir kitų vertingų prietaisų bei jų priedų, kompiuterių, mobiliųjų telefonų, juvelyrinių dirbinių, tauriųjų metalų, muzikos instrumentų, vertingų meno ar dailės kūrinių, vaistų, medicininių dokumentų, vertybinių popierių ar panašių vertingų daiktų, verslo dokumentų ar daiktų, pasų ar kitų asmens tapatybės dokumentų). Vežėjas neatsako už šiuos daiktus, jei keleivis, nepaisydamas šio įspėjimo, minėtus daiktus veža juos registruotame bagaže.
Registruotas bagažas išduodamas asmeniui, pateikusiam bagažo kvitą. Jei bagažas yra pamestas, sunaikintas, sugadintas ar apgadintas vežant, pretenzijos pateikiamos vežėjui raštu ne vėliau kaip per 7 dienas nuo registruoto bagažo gavimo dienos arba nuo tos dienos, kai bagažas turėjo būti gautas. Jei bagažas pristatomas su pavėlavimu, pretenzijos pateikiamos vežėjui raštu ne vėliau kaip per 21 dieną nuo registruoto bagažo gavimo dienos.

Atkreipiame dėmesį, kad rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius kiekius skysčių. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Šie indai turi būti įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro, krepšelį. Vienas keleivis gali turėti vieną tokį krepšelį. Tūrio apribojimai netaikomi vaistams ir kūdikių maistui. Leidžiamą rankinio ir registruojamo bagažo dydį ir skaičių bei bagažo kiekio apribojimus nustato oro vežėjas, taigi prieš įsigyjant bilietą įdėmiai peržiūrėkite jų informaciją apie tai.
Bagažo vėlavimas arba dingimas (https://www.caa.lt/index.php?632727281)
Kiekviena aviakompanija pati nustato vežamo bagažo reikalavimus, tokius kaip didžiausius salone leistino vežtis bagažo matmenis ir svorį bei nemokamai leidžiamo vežti registruoto bagažo vienetų skaičių ir svorį. Taip pat yra nustatomi registruotame bagaže ir salone vežti draudžiamų daiktų sąrašai. Skrydžio saugos ir aviacijos saugumo sumetimais yra draudžiama vežti:
- sprogmenis, amuniciją, fejerverko ar signalines raketas ir šovinių kapsules;
- suslėgtas dujas (atšaldytas, degias, nedegias ir nuodingas), t.y. butano, propano, kempingo dujų, deguonies, skysto azoto ir akvalango balionus;
- agresyviąsias medžiagas: rūgštis, šarmus, gyvsidabrį ir baterijas su skystu elektrolitu;
- degiąsias skystas ir kietas medžiagas: žiebtuvėlių degalus, degtukus, dažus, skiediklius, uždegiklius;
- radioaktyviąsias medžiagas;
- portfelius su įtaisytais signalizacijos prietaisais;
- oksiduojančiąsias medžiagas: balinimo miltelius ir peroksidą;
- nuodus ir infekcines medžiagas: insekticidus, herbicidus ir medžiagas su gyvais virusais;
- kitus pavojingus daiktus: įmagnetintas, kenksmingas ar erzinančias medžiagas.

Į keleivių saloną taip pat draudžiama įsinešti šaunamuosius ir nešaunamuosius ginklus ir šaudmenis, daiktus aštriais galais ar kraštais (peilį, žirkles, mezgimo virbalus, pačiūžas, golfo lazdą ir pan.), darbo įrankius, bukus daiktus, sprogmenis.
Skrendant draudžiama naudotis mobiliaisiais telefonais, daug energijos naudojančiais prietaisais su antenomis ar lazeriniais įtaisais. Aviacijos saugumo darbuotojai gali atsisakyti į orlaivio keleivių saloną įleisti keleivį, turintį jiems įtartiną aukščiau nurodytą daiktą arba atsisakyti vežti tokį daiktą kaip registruotąjį bagažą. 
 

Daugiau informacijos apie aviakompanijas:

 Oficiali aviakompanijos svetainė :  www.airbaltic.com
Bagažo normos : https://www.airbaltic.com/lt/bagazo-normas
Bendrosios taisyklės : https://www.airbaltic.com/lt/taisykles

Oficiali skrydžių bendrovės interneto svetainė :  www.aeroflot.ru
Bagažo normos : https://www.aeroflot.ru/ru-en/before_and_after_fly/baggage
Bendrosios taisyklės : https://www.aeroflot.ru/ru-en/information/legal/contract 
Oficiali skrydžių bendrovės interneto svetainė :  www.finnair.com
Bagažo normos : https://www.finnair.com/lt/gb/information-services/baggage
Bendrosios taisyklės : https://www.finnair.com/lt/gb/information-services/travel-preparations

Oficiali skrydžių bendrovės interneto svetainė :  www.lufthansa.com
Bagažo normos : https://www.lufthansa.com/lv/en/baggage-overview
Bendrosios taisyklės : https://www.lufthansa.com/lv/en/passenger-rights
​Oficiali skrydžių bendrovės interneto svetainė :  https://www.ryanair.com/lt/lt/
Bagažo normos : https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/terms-and-conditions/termsandconditionsar_1713394128
Bendrosios taisyklės : https://www.ryanair.com/lt/lt/svarbu-zinoti/pagalbos-centras
​Oficiali skrydžių bendrovės interneto svetainė :  www.turkishairlines.com
Bagažo normos : https://www.turkishairlines.com/en-int/any-questions/baggage-information/
Bendrosios taisyklės: https://www.turkishairlines.com/en-int/legal-notice/other-regulations/customer-service-plan/Oficiali skrydžių bendrovės interneto svetainė: www.flyuia.com
Bagažo normos : https://www.flyuia.com/ua/en/information/rules-and-regulations/carriage-rules
Bendrosios taisyklės: https://www.flyuia.com/ua/en/information/rules-and-regulations/passenger-rights

Oficiali skrydžių bendrovės interneto svetainė:  https://wizzair.com/lt-lt#/
Bagažo normos: https://wizzair.com/lt-lt/informacija-ir-paslaugos/keliones-informacija/bagazas#/
Bendrosios taisyklės: https://wizzair.com/lt-lt/legal/bendrosios-keleiviu-ir-bagazo-pervezimo-salygos#/

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Tęsdami naršymą pažymite, kad sutinkate. Savo pasirinkimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Cookie policy