Kelionės dokumentai

Keliaujant reikia turėti (įskaitant ir kūdikius) galiojantį pasą (ir vizą, jei reikalinga) arba ES/EEE tapatybės kortelę.
Keliaujant po Europos Sąjungos ir Šengeno zonos valstybes ES piliečio asmens dokumentų (paso, asmens tapatybės kortelės) galiojimo laikas nėra reglamentuotas teisės aktais: dokumentai turi būti galiojantys visos kelionės metu. Kad kelionės metu nekiltų nesklandumų, rekomenduojame, kad Lietuvos piliečio pasas ar ATK galiotų 3 mėn. po numatomo grįžimo iš kitos šalies.
Vykstant į Turkiją, Egiptą ir kitas ne EU šalis, reikalaujama, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius po numatomo grįžimo iš kitos šalies, kai kuriais atvejais gali būti reikalaujama ir 12 mėnesių galiojančio paso. Patariame tai išsiaiškinti prieš išvykstant į kelionę ir, esant reikalui, pasirūpinti kelionei tinkamais dokumentais. Tikslesnę informaciją apie tai gali suteikti migracijos tarnyba www.migracija.lt. Atkreipiame dėmesį, kad vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl ruošdami vaiką kelionei atkreipkite dėmesį į jo paso galiojimo laiką.
Praradus pasą ar kitus asmens dokumentus, taip pat juos sugadinus, nedelsiant informuokite apie tai TUI Baltics atstovą.

Vizos

Valstybių, į kurias vykstant Lietuvos piliečiams nereikia vizos, sąrašą, galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje www.urm.lt. Tarp šių šalių yra Bulgarijos respublika, Ispanijos karalystė, Italijos Respublika, Kipras.
Ne Lietuvos Respublikos piliečiams migracijos tarnybų reikalavimai ir vizų išdavimo tvarka gali skirtis. Dėl visos reikalingos informacijos būtina kreiptis į atitinkamos šalies diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas.
Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpiui, Turkijos vizų nereikia. Pasas turi galioti ne trumpiau nei 150 dienų nuo atvykimo į Turkiją datos. Vykstantiems kitais tikslais nuo 2014 m. balandžio 11 d. taikoma nauja vizų išdavimo tvarka: http://keliauk.urm.lt/index.php/uploads/media_items/tvarka.original.pdf
Dėl vizos reikia kreiptis į Turkijos Respublikos ambasadą Vilniuje. Į Turkiją be vizų gali vykti Lietuvos Respublikos diplomatinių bei tarnybinių pasų savininkai, vykstantys ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui.
TUI Baltics neatsako už tai, jei neįsigijęs vizos turistas neišvyksta į kelionę, taip pat už pasienio ar migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu bei dėl to patirtus nuostolius.

Naudingos nuorodos

Valstybių, prisijungusių prie Šengeno erdvės, sąrašą bei daugiau informacijos apie Šengeno erdvėje galiojančią tvarką galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje: www.urm.lt
Daugiau informacijos apie sienų kirtimo ir pasų tvarką rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos puslapyje: www.pasienis.lt
Daugiau informacijos rasite www.migracija.lt

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Tęsdami naršymą pažymite, kad sutinkate. Savo pasirinkimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Cookie policy